Učíme se hrát Counter-Strike #1

CS:GO
Učíme se hrát Counter-Strike #1

V tomto článku se společně podíváme na různé aspekty hry Counter-Strike a probereme si jak bychom si správně měli ve hře počínat a na co se zaměřit aby jsme měli nějaké dobré základy pro další rozvoj a zlepšování.

Co by jsme měli vědět:

Counter-Strike je hra, kde hrajeme proti jiným lidem. To znamená, že každý protivník se chová jinak. Má jiný styl hraní, používá jiné schovky (kempy), umí střílet se zbraněmi na nějaké úrovni, jinak čte hru, jinak reaguje při střetu s nepřítelem, jinak přemýšlí a uvažuje. Pokud vezmeme v úvahu i týmy v counter-strike, tak je to dost podobné. Každý tým má jiné taktiky a tím pádem má i svůl styl hraní.

Všímavost je důležitá:

Pro nás to tedy znamená, že my se ocitáme proti soupeřům, kteří nemají naprogramované chování a pokud budeme chtít zvítězit, tak nejlepší cestou k úspěchu bude, pokud se budeme umět dobře s hrou ztotožnit a pokud si dokážeme všímat různých věcí a tyto věci dokážeme obrátit ve svůj prospěch. Například, když si všimnu, že jeden ze soupeřů byl tři kola za sebou na stejném místě, tak mohu předpokládat, že další kolo tam bude znovu a to už mi dává výhodu toho, že já budu vědět kde ho asi tak najdu. To samé ale platí i obráceně. Pokud my budeme stále na jednom místě, tak pravděpodobně nás někdo sejme nebo si na nás někde šikovně počíhá. Není tedy dobré se chovat moc předvídatelně.

Mrtví vidí?

Další věcí je ta, že pokud soupeře zabijeme, tak on ještě chvilku po smrti vidí co děláme, protože se mu otočí kamera na nás a tak může hlásit, kterým směrem jsme se třeba vydali a nebo co děláme. Proto by jsme na to měli myslet a pokud chceme zmást nepřítele, tak mít v paměti to, že nás ještě chvilku sleduje a hlásí to. Ale hodně lidí si toho ani většinou nevšimne.

Čas čeká jen na Chucka Norrise:

K užitku nám jistě také bude, pokud budeme přibližně vědět kolik času zabere doběhnutí na nějaké místo. Pomůže nám to jak ze strany CT tak i ze strany T. Jedním z hlavních základů této hry je tedy přemýšlení, všímavost, znalost map a ostatních věcí, které nám mohou pomoci v rozhodování. Pokud u hry nebudeme přemýšlet a nebudeme zbírat zkušenosti, tak velkých výsledklů nemůžeme nikdy dosáhnout.

Na co by jsme neměli zapomínat:

Za obě dvě strany by jste neměli zapomínat na granáty. Jsou hodně důležité a je mnohem lepší si koupit třeba flashbang a HE granát, než mít třeba jen samopal s vestou a dále k tomu žádný granát. Při správném používání, s nimi napácháte více škod než jen se zbraní a vestou. Tím chci říci, že je lepší si koupit granáty a jít jen s pistolí bez ničeho, než si koupit vestu a samopal a nemít ani granát. Nejen kvůli sobě, ale také z taktického hlediska. Granáty můžete zpomalit nepřítele, nebo mu znemožnit akci a tím dát výhodu svému týmu a nebo si dopomoci ke snadnému zabití nepřítele a k získáni zbraně.

Nezapomínejme na Defusal kit (kleště):

Pokud máme málo peněz, tak se třeba domluvíme s kolegou, se kterým jsme na bombovišti, že koupíme flashbang a HE granát a on ať koupí Defusal kit a flashbang. Vždy je lepší mít Defusal kit po ruce, protože někdy není dostatek času na zneškodnění bomby a nebo potřebujeme čas na nějaký fejk (oklamání nepřítele) či prohledání bomboviště


Brunes Admin

Prečo? Lebo ma to baví! www.brunes.sk