TPB AFK - Away From Keyboard

World
TPB AFK - Away From Keyboard

,,Švédský portál The Pirate Bay je několik posledních let největším postrachem Hollywoodu. Jde totiž o nejznámější web, kde lze nalézt a nelegálně stáhnout téměř vše. Není divu, že tato „pirátská zátoka" internetu je trnem v oku všem vysokým hráčům, od nahrávacích společností až po hollywoodská studia. Internetové pirátství je fenomén, který je většinovými médii předkládán jako něco špatného a zatraceníhodného. Ovšem na pozadí sporu mezi třemi zakladateli Pirate Bay a zábavním průmyslem leží mnohem hlubší otázka a to je svoboda internetu, myšlení, sdílení a šíření idejí. V éře internetu je totiž otázku vlastnictvím třeba nově přehodnotit.(Dny evropského filmu)" by csfd.cz

Tento dokument zachytáva všetky súdne procesy s tvorcami TPB a v tomto dokumente vysvetľujú fungovanie a logiku všetkých systémov a serverov. Film je len vo Švédčine ale môžte si nadstaviť titulky na české.

TPB alebo The Pirate Bay je švédsky portál, ktorý prevádzkuje najväčšiu databázu torrentov a ich oficiálna stránka je 88. najnavštevovanejšia webová stránka na svete. 31. mája 2006 im  Švédska vláda lokalizovala servery a zhabala ich. Od vtedy je TPB v pozornosti najväčších zahraničných médií.

Tvorcovia TPB boli Fredrik Neij, Peter Sunde a Gottfrid Svartholm.

TPB vzniklo  15 September 2003 ale nápad o TPB vznikol už skôr.

Na konci všetkých dlhých pojednávaniach, tvorcovia TPB dostali pokutu $ 8,6 mil. a bola im odňatá sloboda na 10,8 a 4 mesiace.


Brunes Admin

Prečo? Lebo ma to baví! www.brunes.sk