História FRAGTIME.cz

FRAGTIME.cz

Psal se rok 2010, byl mrazivý podzimní večer. Teplo se rozlévalo snad jen temným pokojem. Osvětlen čtyřiadvaceti palcovým monitorem s problikávajícími okny steam community. Zde se psal právě započatý příběh fragtime.   Dva neznámí lidé si právě psali přes steam. Říkejme jim pan Ypsilon a pan iX, Ypsilon se píše jako František Křiklán a iX jako Matúš Juščík. Právě domlouvali jméno pro nový herní portál. Možná FragZone, FragSide nebo snad FRAGTIME (vychází z anglického slova SLEEPTIME [mapa bulánků], obměnou vzniká..)?

Kde se tu ovšem vzali?

František Křiklán působil již pár let před tím u multigamingového projektu Once-gaming.com, dnes již odpočívajícího v pokoji. Následně díky tomu se začal stýkat s Tomášem Lyskem, ten jenž nakódoval web. Protože Tomáš usiloval o nový design pro svého slovenského miláčka bside.sk (též v míru a pokoji). František se mu snažil vyjít vstříc, bohužel jeho návrhy se nezdáli majiteli Martinu Gajdošovi perfektní a snaha těchto dvou značně poklesla. Matúš Juščík se vracel právě k hraní Counter Strike. Nebylo tomu jenom tak, Matúš působil u týmu exZenie i jako redaktor. Díky hraní ligy na portálu undzwei si mladý Matúško našel cestu i ke slovenskému portálu bside.sk, kde se krátce na to stal také redaktorem. V tu chvíli se nám cesty Františka a Matúše začli promíchávat.

Portál bside byl jen počátek.

Pár týdenních snah obnovit portál bside, nikdo tomuto nově vzniklému duo ovšem nedokázal pomoci, jak původně všichni slibovali. Zřejmě to pro ně bylo těžké, napsat pár článků a vrátit svému milovanému portálu zašlou slávu. Oni se však nevzdávali svých snů a nadějí. S první výplatou již zařizovali servery. Ne už pro bside, ale pro vlastní nově zrozený portál. FRAGTIME znělo jeho jméno světem. Převzali schopné adminy z portálu bside, kteří měli ještě zájem dále tvořit novou komunitu. Jediný kdo ovšem zůstal byl Tomáš Lysek a Martin Hrubovčák. Martin krátce na to se stal hlavním adminem Dust 2 Only pro jeho spolehlivost a zdravý rozum. Tomáš se podílel na novém webu a založil server Jump to Sky, která je spíše vzpomínkou na slavný bside.sk j2s. Pomalu se začli nabalovat noví a noví admini. Za zmínku stojí jen Dominik Molnar a Michael Borovka, kteří s námi zůstali skoro celý rok. Ovšem nerad bych někoho nezmínil, všechny naše adminy naleznete zde. Přehoupli jsme se přes půl roku, a mezi Františkem a Matúšem to pomalu začínalo vřít. Nejen kvůli častým slibům ze strany slovenského rodáka, ale i psychickým vysílením Františka. Tyto vzájemné neshody a antisympatie přerostly v hádku, po které Matúš odchází ze scény. V tu chvíli začínalo pochybovat o FRAGTIME spousta lidí, dokonce i adminů. Dokonce i samotný majitel, který už nevěděl jak dál a nechtěl to celý projekt táhnout sám. Objevilo se pár vyjímek, kteří portál podpořili a zachovali se úplně jinak než zbylá část týmu, která odešla a odvrátila záda k portálu, který po nich nikdy nic nechtěl. V nouzi poznáš (ne)přítele.

První rok ve znamení kozy?

chtěl jsem jen napsat zajímavý nadpis  První rok FRAGTIME.cz je za námi. Společným úsilím jsme vytvořili ještě lepší místo na hraní, než si František mohl přát. Je hrdý, že většina adminů spolu vychází, hrajou spolu turnaje, nebo přichází s novými myšlenkami. 26.1.2012 


Brunes Admin

Prečo? Lebo ma to baví! www.brunes.sk