25 nejpamětihodnějších CS:GO momentů

CS:GO
  • 13 202
25 nejpamětihodnějších CS:GO momentů

Fragmovie a video highlighty jsou na internetu všudypřítomné a pokud člověk chce, může jich i v oblasti profesionálních zápasů najít vysoké desítky, určitě až stovky. Je však pár momentů, které v té obří kopě jasně vyzařují. Na moment teď zapomenu na reakci NiP, když se dostali do grand finále prvního CS:GO majoru nebo na poslední momenty loňských Katowic, kde Virtus.pro světu vyrazili dech. Tentokrát zůstaneme pouze a jen na serveru, protože, to je přece to okolo čeho, se to všechno točí. 

25. Ex6TenZ proti zbytku světa aneb 1v5 clutch za 23 sekund (Titan vs Natus Vincere) SLTV StarSeries XI Finals, Kyjev-Ukrajina, říjen 2014

- za stavu 4:7 (11:16)-první mapa, BO3- lower bracket finále (0:2), šampion turnaje - LDLC

1v5 je v profesionálním offline CS:GO něco naprosto unikátního a za víc než 3 roky jich ve velkých zápasech nebylo víc, než by se člověk napočítal prstů u vysloužilého dřevorubce. Jedna z věcí, která je Ex6TenZovi dlouhodobě vytýkaná je jeho časté zaostávání za zbytkem týmu, co do počtu fragů v tabulce, ale jak uvidíte, občas je jedno jestli jste ten nejlepší aimer na planetě nebo ten největší CS génius, s obojím se dají dělat divy.

24.GuardiaN střílí kachny (Flipsid3 vs Natus Vincere) DreamHack Summer 2014, Jönköping-Švédsko, červen 2014

- za stavu 0:5 (5:16), skupiny-eliminační zápas-BO1, šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

Zníte tu německou freeware hru Moorhuhn? Ovládáte v ní pouze zaměřovač a střílíte slepice. Takhle zhruba se asi GuardiaN cítil když vyhrál tuto na první pohled neřešitelnou 1v4 situaci, jediný, co potřeboval bylo, aby jeho oponenti porušili nejzákladnější pravidlo: nesnaž se huntit nejlepšího snipera na světě. Mimochodem i když se tento zápas může zdát jako naprosto jednoznačné klání, vězte, že se jedná o re-match. Pár hodin před touto mapou se totiž tyto dva týmy už utkaly. Poprvé a zvítězili překvapivě Flipsid3 16:14 a poslali tak Na'Vi do eliminačního zápasu, karma se pro Flipsid3 však odrazila jako hopík od podlahy a o pár hodin později je Na'Vi z turnaje eliminovali.

23. Po víc jak 40 kolech vám už nejspíš všechno poleze na mozek (iBuypower vs LDLC) FACEIT League Season 2 Finals, Milán-Itálie, říjen 2014

- za stavu 22:21, (31:27)-první mapa, semi-finále-BO3 (2:0), šampion turnaje - fnatic

Tento zápas má hned několik nej a prvenství: Byla to ve své době nejdelší offline play-off mapa a také první (a na velmi dlouho dobu) jediná offline BO3 na evropské půdě, kde zvítězil severoamerický tým, který se navíc jako první neevropský tým dostal do evropského grand finále. Kdo ví o kolik prvenství míň by tento zápas měl nebýt této naprosto epicky nezvládnuté situace.

22. Shoxie is a GOD! (Titan vs Virtus.pro) Fragbite masters 2014, online, březen 2014

- za stavu 2:0 (15:19)-třetí mapa, semi-finále upper bracket-BO3 (1:2), šampion turnaje - Dignitas

Shox byl objektivně první hráč, co začal šlapat na paty tehdy božskému GeT_RiGhTovi. Jeho Titani patřili na přelomu roku 2013/2014 mezi tu největší elitu a aktivně se s NiP přetahovali o prvenství na scéně. A bylo to především díky shoxově hvězdné a nezapomenutelné formě. Jediná škoda, že tato konkrétní šílenost se odehrála pouze online, což výsledný kredit značně sráží. Spáchat něco podobného offline jistojistě by atakoval první desítku.

21. Veteráni prostě ví jak vyhrávat... (Titan vs Virtus.pro) Fragbite masters 2014, online, březen 2014

– za stavu 15:9 (15:19)-třetí mapa, semi-finále upper bracketu-BO3 (1:2), šampion turnaje – Dignitas

CS analytik a ex-hráč Evil Geniuses, lurppis, nedávno řekl:„V 1v1 situaci za stavu 15:14 bude mít vždycky mnohem větší šanci někdo jako je f0rest nebo TaZ než device nebo olofmeister. Nevím čím to je, ale tihle ti staří veterání prostě umí vyhrávat.“ Pokud jste bystří povšimnete si, že k tomuto highlightu to od toho předchozího bude jen pár kol. Komentovat ho, si myslím, nemá moc smysl a to, že Virtus.pro celý zápas nakonec vyhráli je už jen třešnička na dortu. Bohužel však i zde platí neúprosně pravidlo, že to, co se stane online se sice počítá, ale ani omylem ne stoprocentně.

20. Ahoj, jmenuju se GuardiaN! (Ninjas in Pyjamas vs Virtus.pro) RaidCall EMS One Summer 2013, Kolín nad Rýnem-Německo, červen 2013

- za stavu 10:9, (11:16)-první mapa, semifinále-BO3 (2:1), šampion turnaje - VeryGames

Jeden z prvních GuardiaNových skutečných highlightů na té největší scéně. Dodnes patří mezi, nejen jeho, nejhvězdnější okamžiky. Zcela sám si tenkrát dokázal poradit s tehdy nedotknutelnými Ninjas in Pyjamas. V barvách Virtus.pro si navíc pořád ještě zvykal, bylo to řádově několik týdnů, co GuardiaN utekl z lokálního týmu na východ a takřka okamžitě všem tamním elitářům ukázal, že si nepřišel jen tak hrát, ale, že to myslí setsakramentsky vážně. 

19.Prostě kennyS. (Ninjas in Pyjamas vs Titan)  SLTV StarSeries XII, online, únor 2015

- za stavu 14:15 (14:16),skupiny-BO3 (0:2), šampion turnaje - EnVyUs

Nebyl by sebemenší problém udělat článek na téma: "25 nejpamětihodnějších fragů by kennyS", tady však musím být neúprosný a uznat, že ačkoliv kennyS je hráč, který září téměř neustále, opravdu pamětihodných akcí ve velkých LAN zápasech má na triku opravdu málo a to především, protože se nikdy do žádného velkého zápasu, do nedávna, ani neměl šanci dostat. Tohle je poprvé a naposled, co se kennyS v tomto žebříčku objeví jakkoliv se to musí zdát šíleně nepochopitelné. Doufám, že mě chápete...

18. JW - vždycky až třetí do party? (fnatic vs Titan) DreamHack Stockholm CS:GO Invitational 2014, Stockholm-Švédsko, září 2014

- za stavu 8:12 (11:16)-druhá mapa, semi-finále-BO3 (0:2), šampion turnaje - Titan

JW je už více než 2 roky považován za jednoho z nejlepších sniperů v CS:GO, vždycky se však musel potupně krčit v obřím stínu jaký na scéně udělalo duo GuardiaN a kennyS. Občas však dokáže i v těch největších zápasech ukázat, že i když stojí až  jako ten třetí v pořadí,  rozhodně se nebojí kolegy stojící před ním nakopat do zadnice.

17.16ti letej kluk zničí Counter-Strikový veterány (compLexity vs Ninjas in Pyjamas) ESL One Katowice 2014, Katowice-Polsko, březen 2014 (major)

- za stavu 14:9 (16:12)-první mapa, čtvrtfinále-BO3 (1:2), šampion turnaje - Virtus.pro

Swag patřil mezi ty nejmladší a nejnadějnější talenty jaké CS:GO, kdy zažilo a jeho současný (naprosto neadekvátní) BAN považuji za jednu z největších katastrof jakou americký Counter-Strike kdy zažil. Tenhle kluk totiž měl (a doufejme, že stále má) naprosto všechno, co třeba mít aby se z vás stala ta největší světová superstar.

16. ScreaM & shox (VeryGames vs Ninjas in Pyjamas) Raidcall EMS One Fall Final, Kolín nad Rýnem-Německo, říjen 2013

- za stavu 13:10 (16:14), grand-finále-BO3 (2:1), šampion turnaje - VeryGames

Ninjas in Pyjamas měli GeT-RiGhTa a f0resta,  ve VeryGames byl zase Scream a Shox. Asi není třeba zdůrazňovat, že když se sešli dva nejlepší clutch playeři a dva nejlepší aimeři na jednom serveru bylo o zábavu postaráno, tomuhle se v roce 2013 říkávalo "El Clásico of CS:GO".

15. NBK "omylem" kupuje Negev (Copenhagen Wolves vs EnVyUs) ESL Pro League Winter 2014/15, Kolín nad Rýnem-Německo, duben 2015

-za stavu 4:10 (6:16), skupiny-BO1, šampion turnaje - Natus Vincere

Ponižující, nesportovní, vtipné a odlehčující. Můžete si o tomto myslet, co chcete, ale vězte, že ACE z kulometu na velkém LAN turnaji je v historii CS, opravte mě pokud se pletu, něco nevídaného.

14. Protože tenhle člověk měl ten nejlepší aim ve Sluneční soustavě (LDLC vs Ninjas in Pyjamas) DreamHack Winter 2014, Jönköping-Švédsko, listopad 2014 (major)

- za stavu 2:2 (4:16)-druhá mapa, grand-finále BO3 (2:1), šampion turnaje - LDLC

V původním CS dlouhé roky platilo, že f0rest má ten absolutně nejlepší aim ve Sluneční soustavě. V CS:GO na tuto tradici docela plynule navázal, měl zde však brutální belgickou konkurenci a na konci roku 2014 mohl na podobný titul už zapomenout. Jednou za čas se však zjeví záblesk starého f0resta, a když se tak stane je z toho automaticky highligh jako blázen.

13. Happy vám ukáže ace z deagla! (EnVyUs vs TeamSoloMid) DreamHack Open London 2015, Londýn-Velká Británie, září 2015

- za stavu 9:8 (16:13)-druhá mapa, grand finále-BO3 (2:0), šampion turnaje - EnVyUs

Highlight starý jen několik týdnů, ale už teď můžu jistojistě říci, že se to zapíše zlatým písmem na seznam těch největších šíleností jaký se v profesionálním CS:GO staly. Je to nejspíš pouze čas, co mi brání posunout tento moment v tomto žebříčku o kapánek výše.

12. GeT_RiGhTův ikonický clutch (Ninjas in Pyjamas vs VeryGames) RaidCall EMS One Fall 2013 Finals, Kolín nad Rýnem-Německo, říjen 2013

-za stavu 15:5 (16:5), grand-finále-BO3 (1:2), šampion turnaje - VeryGames

Na první pohled jen docela cool clutch, v kontextu tehdejší scény je to však ukázková prezentace toho jak byl GeT_RiGhT v té době stále ještě dost jinde než zbytek planety. Tento clutch byl ve své době poměrně dlouho v mediích propírán jako "ten" důvod proč je GeT_RiGhT největší hráč v historii CS:GO. 

11. Už tam budem?-Friberg (Ninjas in Pyjamas vs HellRaisers) DreamHackSummer2014,Jönköping-Švédsko, červen 2014

- za stavu 15:13 (16:13)-třetí mapa, semi-finále-BO3 (2:1), šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

Je jen málo týmů, které dokázali potrápit NiP v období jejich absolutní dominance. Kluci z východu však jaksi vždycky měli recept na to jak se s NiP poprat. Ať už pod brandem Astana Dragons nebo HellRaisers, zdálo se, že markeloff a spol. prostě ví jak na to. Jejich výkony však nikdy nebyly nijak oslnivé, a tak se na většině turnajů se švédskými rivaly ani neměli šanci dostat do křížku. Když k tomu však došlo platilo, že to bude luxusní podívaná. Na DreamHack Summer se po předlouhé době znovu potkali, a přestože se už zdálo, že NiP tentokrát hladce proklouznou do velkého finále, HellRaisers se povedl učebnicový comeback a zdálo se že prodloužení bude nevyhnutelné. Friberg však za minutu dvanáct... 

10. Proč ten roh proboha nikdo nezkontroloval??? (Cloud9 vs Ninjas in Pyjamas) ESL One Cologne 2014, Kolín nad Rýnem-Německo, srpen 2014 (major)

- za stavu 9:7 (14:16)-třetí mapa, čtvrtfinále-BO3 (1:2), šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

Už dlouho zastávám stanovisko, že poslední dvě mapy zápasu mezi Cloud9 a NiP na třetím major turnaji v Kolině nad Rýnem je něco, co by měl každý, kdo se hraní nebo sledování CS věnuje, vidět. Našel bych tam minimálně půl tuctu momentů, které by si zasloužily vypíchnout, je tam však opět jeden, který jasně nad ostatníma vyčnívá...

9. Nepoužívám nůž, ale když jo, stojí nás to mapu! - GeT_RiGhT (Ninjas in Pyjamas vs Virtus.pro) Copenhagen games 2014, Kodaň-Dánsko, duben 2014

- za stavu 12:13 (12:16)-první mapa, grand finále-BO3 (2:1), šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

I ti největší z největších dělají chyby, někdy jsou to chyby čistě náhodné a jen z těží ovlivnitelné, jindy jsou to zase pouhé přešlapy, které člověk pod tlakem ve velkém zápase udělá. Těžko však říct, do které z těchto dvou kategorií tato situace spadá a opravdu by mě zajímalo, co si GeT_RiGhT sakra myslel?? Ani tento kritický fail, však GeT_RiGhTovi nezabránil, aby si nakonec na krk nasadil nejen zlato, ale také MVP titul celého turnaje.

8. Hiko are you kidding me??? (Cloud9 vs Dignitas) ESL One Cologne 2014, Kolín nad Rýnem-Německo, srpen 2014 (major)

- za stavu 14:14 (16:14), skupiny-vítězný zápas-BO1, šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

Sám nevím, kdy přesně poprvé z Andersových úst zazněla hláška: "Are you kidding me???" Ale je podle mě nepopiratelné, kde nabrala svoji megalomanskou popularitu, bylo to na mapě mirage během třetího major turnaje, kde Cloud9 v roli černého koně poslali dánské favority do eliminačního kola.

7. Ihuman Reactions! (Cloud9 vs Ninjas in Pyjamas) ESL One Cologne 2014, Kolín nad Rýnem-Německo, srpen 2014 (major)

- za stavu 0:0 (14:16)-druhá mapa, čtvrtfinále-BO3 (1:2), šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

Ještě jednou Hiko, ještě jednou ESL One Cologne, ještě jednou Anders. Jedná vlastně jen o kombinaci štěstí a ... štěstí. A opět i tady bude platit, že onu magickou auru a husí kůži, tomu dodá Andersův, dnes pro CS:GO už naprosto charakteristický, hlas.

6. Emilio dostává BAN v přímém přenosu (HellRaisers vs Property) Fragbite Masters Season 3, online, říjen 2014

- za stavu 7:4 (Property diskvalifikování), skupiny-BO3, šampion turnaje - fnatic

Aneb počátek fenoménu VACation. Přišlo to jako blesk z čistého nebe až tomu mnozí nechtěli věřit, že by někdo měl takovou kuráž, cheatovat a separátně vést poměrně slušnou profesionální hráčskou kariéru. Jak se ukázalo nebyl jediný, ale jen jednomu se povedlo nechat se zabanovat v takové parádě. 

5. KQLYho jumpshot (LDLC vs Virtus.pro) ESL One Cologne 2014, Kolín nad Rýnem-Německo, srpen 2014 (major)

- za stavu 15:14 (16:14)-druhá mapa, čtvrt-finále-BO3 (2:0), šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

Vzhledem k tomu jak celý KQLYho příběh skončil by jste mohli namítat, že člověk, který je přiznaným a odsouzeným cheaterem tady nemá, co dělat. To je však vše, co s tím můžete dělat. Je totiž naprosto neodiskutovatelné, že se tento moment, který posunul LDLC do jejich major semifinále, kde o pouhé dva body na závěrečné mapě podlehli Ninjas in Pyjamas, stal na krátko naprosto všudypřítomný.  Po výbuchu fenoménu VACation se navíc tato situace, logicky, stala a dodnes je jakousi nepsanou ikonou celého memu s KQLYm v hlavní roli. 

4. Snax sneaky beaky like! (Ninjas in Pyjamas vs Virtus.pro) EMS One Katowice 2014, Katowice-Polsko, březen 2014 (major)

- za stavu 7:12 (9:16)-první mapa, grand-finále-BO3 (0:2), šampion turnaje - Virtus.pro

Grand finále loňských Katowic je jedno z nejpřekvapivějších a nejjednoznačnějších major finále všech dob v celé historii CS. Virtus.pro tam naprosto s přehledem a vší elegancí zničili v roli totálního outsidera Ninjas in Pyjamas, kteří platili za nejlepší, nejúspěšnější a nejúžasnější tým v historii CS:GO. Virtus.pro se tady ze dne na den stali ten nejelitnější tým a Snax ten nejelitnější hráč, který do dnes paří mezi tu největší elitu jakou CS:GO ve svém inventáři disponuje.

3. A proto se mu, milé děti, dnes říká lidský aimbot (Ninjas in Pyjamas vs VeryGames) ESEA Invite Season 13 Global Finals, Dallas-USA, duben 2013

- za stavu 1:9 (16:14)-první mapa, upper-bracket finále-BO3 (2:0), šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

Existovalo období, kdy ScreaM dokázal zakončit turnaj s procentuálním počtem headshotů plus 85%, což je něco na co by neměl pomyšlení ani f0rest v jeho vrcholné formě bůhvíkdy, a to je světem považován za člověka s nejlepším aimem všech dob. Je tuna videí, ve kterých jsou tyto nelidské statistiky krásně demonstrovány, ale je tady přece jen jedno, které trošku nad ostatníma vyčnívá. 

2. fnatic rozbili hru v přímem přenosu a všichni jim tleskali (fnatic vs LDLC) DreamHack Winter 2014, Jönköping-Švédsko, listopad 2014 (major)

- za stavu 3:13 (16:13)-třetí mapa, čtvrtfinále-BO3 (fnatic kontumovali), šampion turnaje - LDLC

Fnatic to neměli v CS:GO s komunitou nikdy lehké, když už svět začal pomalu zapomínat na jejich mladistvý exces, udělali v tom největším zápase v tu nejkrizovější chvíli jednu z největších podpásovek v historii eSportu. Nechci stát na ničí straně, jen prostě musím uznat, že musíte mít skutečný koule udělat něco takovýho a musíte být dost brutální patriot pokud sedíte v hledišti a tleskáte něčemu takovému. Pamatuju si to jako včera, když jsem to viděl živě na streamu, nebyl to vztek, co mě obklopilo, byl to smutek a lítost. 

1. Prostě zázrak (Ninjas in Pyjamas vs TeamX) DreamHack Summer 2013, Jönköping-Švédsko, červen 2013

- za stavu 11:15 (22:20), skupiny-eliminační zápas-BO1, šampion turnaje - Ninjas in Pyjamas

Jeden clutch vládne všem,                                                                                                                                                                                                                       jeden jim všem káže,                                                                                                                                                                                                                                 jeden všechny přivede,                                                                                                                                                                                                                             do temnoty sváže.

Disclaimer: Je mi jasný, že drtivá většina z vás by minimálně nějakou tu změnu v pořadí udělala, a že tam toho (pro vás) spousta chybí.  Určitě to (někam) napište, přečtu si to ani diskutování mi není cizí. Hlavně nikde prosím neřvěte, ano je to subjektivní. Ano je to HODNĚ subjektivní.
videos by: Tweeday, HLTV.org, Sparkles, fragbitecom, vnZ, TheDemoVault, ESEA, OddshotBot, grOGamer, Fraakarts


Miroo Senior redaktor

steamcommunity.com/id/Miroo_slav/