Valve dělá cheaterům obrovský ústupek. Po 5 letech jim umožní znovu soutěžit

Novinky
  • 1 350
Valve dělá cheaterům obrovský ústupek. Po 5 letech jim umožní znovu soutěžit

Do teď neexistovalo v CS:GO nic, co by vám ukončilo kariéru, tak spolehlivě jako VAC BAN. Za tento nekompromisní přístup bylo Valve dlouhou dobu kritizováno, protože kompetitivní platformy jako ESL, ESEA, FACEIT či CEVO dávají za první cheatování ban pouze na 1 až 2 roky, permanentního banu se cheateři dočkají až po několikátém odhalení. Platformy navíc dělají velký rozdíl mezi tím, když hráč cheatoval pouze na public serveru, a když cheatoval během turnaje, a pak během soutěže, kde se hraje o peníze. Rovněž ve svých trestech zohledňují věk a ostatní okolnosti, například jaký konkrétní cheat byl použit či jestli o tom věděli jeho spoluhráči, pokud cheatoval celý tým, je to velká pohoršující okolnost.   

Argument je naprosto jednoduchý – každý si zaslouží druhou šanci. Z cheatování byli v minulosti usvědčeny ty největší hvězdy jako například trojnásobný major šampion z fnatic JW nebo současná největší superhvězda s1mple. VAC ban, krom toho, že je permanentní, je nekompromisní v tom ohledu, že se vás týká, i když přistane na účtu, na kterém jste vy konkrétně nehrál, ale například ho někomu dal či prodal. Ban se vztahuje i na jeho původního majitele, protože prodávat či půjčovat někomu svůj účet je proti pravidlům samotného Steamu a původního majitele je Valve vždy schopno vypátrat.   

Ukázkovým případem, je finský hráč Jamppi, který měl na svůj email zaregistrovaný zabanovaný Steam účet, a proto musel ukončit svoji CS:GO kariéru a hraje Valorant. Ten tvrdí, že účet daroval svému kamarádovi, který s ním před lety jel na LAN party, když byl ještě malé dítě. Jeho kamarád následně učet prodal a asi po roce se na účtu objevil VAC, čímž dostal ban i Jamppi aniž by o tom věděl. Až za několik let si toho Valve všimlo a hraní mu zakázalo, přes obrovský odpor celé scény, která se za Jamppiho postavila jako jeden muž. Jamppiho otec se dokonce pokoušel Valve neúspěšně žalovat. Byl to možná tento případ, který konečně dokopal Valve jednat. Jamppiho ban byl totiž starší 5 let a teď by se tedy mohl vrátit, momentálně má sice podepsanou smlouvu s organizací Liquid ve hře Valorant, svůj návrat do CS:GO, ale prý rozhodně nevylučuje.    

Nové pravidlo říká, že hráč se může účastnit turnajů sponzorovaných Valve po 5 letech od uplynutí banu, pokud hráč ban obdržel poté, co se v jakékoliv formě pokoušel kvalifikovat na major turnaj, tak bude nadále permanentní.   

Rozšířená verze z FB Fragtime  


Miroo Senior redaktor

steamcommunity.com/id/Miroo_slav/